Nòmina de gener. Novetats.
Import Plus Conveni (fix + variable)
| Grup | Nivell | Import Total (€) |
|---|---|---|
| Grup 1 | Nivell I | 1061,75 |
| Grup 1 | Nivell II | 947,42 |
| Grup 1 | Nivell III | 878,91 |
| Grup 1 | Nivell IV | 849,49 |
| Grup 1 | Nivell V | 833,27 |
| Grup 1 | Nivell VI | 817,00 |
| Grup 1 | Nivell VII | 795,31 |
| Grup 1 | Nivell VIII | 780,01 |
| Grup 1 | Nivell IX | 756,91 |
| Grup 1 | Nivell X | 737,29 |
| Grup 1 | Nivell XI | 694,13 |
| Grup 1 | Nivell XII | 642,51 |
| Grup 1 | Nivell XIII | 587,54 |
| Grup 2 | Nivell I | 723,25 |
| Grup 2 | Nivell II | 702,85 |
| Grup 2 | Nivell III | 682,25 |
| Grup 2 | Nivell IV | 639,66 |
| Grup 2 | Nivell V | 626,77 |
La taxa mitjana d'inflació per tot l'any 2024 va ser del 2,8%, inferior al 3,5% registrat el 2023, i s'espera que se situï en el 2,1% el 2025. Per als companys que van entrar a Caixabank abans de 2012, el complement CP2012 es revaloritzarà de forma autònoma entre un 3,5% i un 6%. |
| Com al 2024, ens tornaran a aplicar el Mecanisme d'Equitat Intergeneracional (impost per a la sostenibilitat de les pensions...). Des de l'1 de gener de 2025, el MEI serà una retallada del 0,8% a la nòmina de qualsevol treballador, independentment de la seva edat i salari. D'aquest percentatge, un 0,67% el paga l'empresa i un 0,13% l'empleat (l'any passat pagàvem un 0,7%). |
| És indecent que amb més de 15.000 milions de beneficis acumulats en els últims anys, continuï l'adequació per als companys de Bankia. Aquest any, i a partir de l'01/04 fins a l'01/04 del 2026, l'adequació passarà del 25% al 50%. Des de STOP, a més de la demanda esmentada, hem sol·licitat en nombroses ocasions a l'Empresa que finalitzi l'adequació o l'avanci. |
| Per al col·lectiu Caixabank d'abans de la fusió amb Bankia es manté el 9,5%. Per als companys d'origen Caja Madrid, es manté el 7,5%. Per a la resta de col·lectius Bankia, es passarà del 4,90% al 5,75% (aquesta "pujada" en molts casos no suposa un augment de les aportacions monetàries perquè per a molts companys de Bankia el SP, Salari Pensionable, ha caigut respecte al que tenien a Bankia en no computar els mateixos conceptes com a salari pensionable. Es manté l'aportació que tenien en origen, però poques pujades per aquesta part). Pots revisar el teu SP a PeopleXperience, El Meu Dia a Dia, La Meva Fitxa d'Empleat. |
| Concepte | Tipus d'interès |
|---|---|
| Compte d'haberes - 1r tram (fins a 106.303,81 €) | 2,94% |
| Compte d'haberes - 2n tram (restant) | 2,69% |
| Descoberts en compte d'haberes (fins a 1.200 €) | 2,94% |
| Segona compte d'empleat | 2,69% |
| Tercera compte d'empleat | 0,00% |
| Les comptes no tenen comissions. Per a senyalitzar les comptes si encara no ho has fet: Llegeix això. | |
|
Les bases màximes pujaran amb l'IPC més una quantitat fixa d'1,2 punts. Així, tenint en compte que l'IPC mitjà de desembre de 2023 a novembre de 2024 es va situar en el 2,8%, la base màxima de cotització pujarà un 4% el 2025, la qual cosa la situarà en 4.909,50 € mensuals o 58.914 € anuals, atenent a la disposició transitòria trentena vuitena del Reial decret llei 2/2023. Recordem que la pensió màxima, a la qual s'opta per aquesta cotització, pujarà un 2,9% el 2025, situant-se en 3.291 € mensuals en catorze pagues (46.074 € anuals). Cotitzem per sobre de la pensió que com a màxim rebrem. |
|
L'edat legal de jubilació ordinària puja aquest nou any dos mesos respecte a la del 2024, situant-se en 66 anys i 8 mesos quan es compti amb menys de 38 anys i 3 mesos cotitzats. Si s'han cotitzat 38 anys i 3 mesos o més, la persona es podrà jubilar amb 65 anys. |
| Base Imposable (€) | Tipus Estatal | Tipus Autonòmic* | Tipus Total |
|---|---|---|---|
| Fins a 12.450 | 9,5% | 9,5% | 19% |
| 12.450 – 20.200 | 12% | 12% | 24% |
| 20.200 – 35.200 | 15% | 15% | 30% |
| 35.200 – 60.000 | 18,5% | 18,5% | 37% |
| 60.000 – 300.000 | 22,5% | 22,5% | 45% |
| Més de 300.000 | 24,5% | 22,5% | 47% |
*El tipus autonòmic pot variar segons la comunitat autònoma.
| Base Liquidable de l'Estalvi (€) | Tipus Impositiu |
|---|---|
| Fins a 6.000 | 19% |
| 6.000 – 50.000 | 21% |
| 50.000 – 200.000 | 23% |
| 200.000 – 300.000 | 27% |
| Més de 300.000 | 30% |
Tens fins al 19 de gener per sol·licitar la compra d'accions a través de Compensa+.
Més informació sobre això: Llegeix això.
L'altra opció és aportar al pla de pensions
Límits d'Aportacions a Plans de Pensions (2025)
| Tipus de Pla | Límit Màxim d'Aportació | Detall |
|---|---|---|
| Plans de Pensions Individuals | 1.500 € anuals | Deduïbles fins al 30% dels rendiments nets del treball i activitats econòmiques. |
| Plans de Pensions d'Ocupació (Empresa) | 8.500 € anuals | Deduïbles però les aportacions del treballador han de ser com a màxim iguals a les de l'empresa. |
| Aportació Total Combinada | 10.000 € anuals | Suma d'aportacions individuals i empresarials. |
| Autònoms (Plans Simplificats) | 5.750 € anuals | 4.250 € a plans d'ocupació simplificats + 1.500 € a plans individuals. |
La gran lluita per als empleats incorporats a partir de 2012 continua sent la batalla contra la discriminació salarial que continuem liderant a STOP, perquè treball de valor igual hauria de tenir retribució igual.
Continuem!
Afilia't: afiliaciones@stopsindicatoprofesional.com